Zdjęcia w galeriach.

Turniej - Krosno

piątek, 14 września 2012 22:29

Tak dawno nie pisałam, trochę się działo.

Od wczoraj w Krośnie trwa V turniej o Puchar Prezydenta Miasta, w którym biorą udził 3 drużyny: Asseco Resovia Rzeszów, ZAKSA Kędzierzyn Koźle i Lotos Trefl Gdańsk.

Wczoraj odbył się mecz ZAKSY z Lotosem – 3:1. Za wiele wam o meczu nie powiem, gdyż oglądając mecz na żywo i to jeszcze z najlepszą przyjaciółką nie wiem za wiele. Sorry :D

Ale za to dzisiejszy mecz to już zupełnie inna historia, tzn. wiele wam o nim napiszę.

Wynik 3:2 dla Resovii z Lotosem.

Składy:

Resovia: Tichacek, Kosok, Nowakowski, Igła, Woś, Lotman, Buszek, Dobrowolski, Bartman, Józefacki, Kovacevic, Grzyb.

Lotos:  Łomacz, Szczurek, Gawryszewski, Rusek, Kaźmierczak, Zemlik, Stolc, Mika, M'Baye, Mikołajczak, Żaliński, Kaczmarek (2x libero-Bartosz i środkowy-Michał)

Niestety w II secie, pod koniec podczas blokowania coś stało się Zibiemu Bartmanowi w kciuk. Oczywiście od razu zszedł z boiska, (zastąpił go Tomek Józefacki, który szuka klubu, trenując z Resovią , rezegrał na prawde dobrę spotkanie), szybka pomoc lekarska i pod koniec meczu pojawił się ze zgrabnym gipsem na ręce. Mam nadzieję, że to nic poważnego.

Fajne widowisko, mimo tego. Niesamowicie i bardzo dobrze wg mnie :

-w przyjęciu : Buszek, Igła, Kovacević, Mika.

-W ataku: Bartman, Józefacki, Mikołajczak i Żaliński

-W obronie to chyba cała „6” Lotosu, bardzo dobrze bronili.

Statuetka dla najlepszego zawodnika powędrowała do Maćka Dobrowolskiego.

Ogólnie bardzo dobre widowisko. Pod koniec zdażyła się śmieszna jak dla mnie sytuacja. Resovia przy stanie 2:1, miała piłki setowe, których nie wykorzystała i w końcu Lotos doprowadził do remisu i zwyciężył. W tym czasie mega ogromny tłum ludzi zebrał się w jednym z końców hali, którędy mieli przechodzić zawodnicy. I tak ten tłum głównie „hot 13, zakochanych w Zibim” stał sobie cały tie-breka. J

Sama chciałam zrobić sobie zdjęcie z którymś z Resoviaków. Udało mi się może nie do końca, ale jakaś pamiątka jest. Jak widziałam tych chłopaków , tu mam na myśli głównie Igłę, ZB9 i Kovacevica, (bo Nowakowski uciekł sama nie wiem kiedy ) to było mi ich szkoda, dziki tłum, który pragnie autografów i zdjęć masakra, także bardzo szybko uciekali i wcale się im nie dziwię.

Jutro niestety wypadła mi imprezka urodzinowa koleżanki na którą obiecałam przyjść, a pozatym już od dawna nie ma biletów, więc nici…..teraz tak mi szkoda.

poniedziałek, 27 sierpnia 2012 21:59

A tymczasem Juniorzy o których już kiedyś pisałam (tu) grają ME w Gdynii i w jakimś Duńskim mieście.

poniedziałek, 13 sierpnia 2012 16:56

Pisałam już kiedyś o składzie Resovii na sezon 2012/13.

Dzisiaj pora na kolejny klub Plusligii tym razem z dołu tabeli.

II.Wojciech Serafin

Skład ten jest dla mnie bardzo ciekawy i w przyszlym sezonie może znależć się bardzo wysoko. Jest tu dużo nowych zawodników, których niezmiernie lubię, m.in.Grzesiu Łomacz, Bartek Gawryszewski czy Paweł Rusek.

Innym klubem o którym chce dzisiaj napisać jest ZAKSA Kędzierzyn Koźle. Dokonano kilku ciekawych transferów. Oto pełny skład:

Brazylia - Rosja 2:3

Pierwsze dwa sety jakoś bez szału, gładka wygrana Brazylijczyków do19 i 20.

Trzeci set to już inna historia. Trener Rosji wprowadził z pozoru szaleńcze zmiany:  Michajłow  z ataku na przyjęcie, a na atak ze środka Muserski. Przyniosło to niesamowite rezultaty. Nawet wprowadzenie na boisko legendy - Giby nic nie dało. Ten set po nerwowej końcówce i 2 piłkach meczowych dla Brazylii Rosja wygrywa 29:27. Muserski w ataku - niesamowity widok! Jak rasowy atakujący.

Czwarty set to dalsza dominacja Rosji w tym niecodziennym ustawieniu.  Już było 15:22 dla Rosji, po czym na zagrywkę wszedł Lucas i Brazylijczycy odrobili 4 punkty - 19:23. Znowu nerwowa końcówka. Muserski nie kończy, ale Rosjanie mają blok i błąd Brazylijczyków na zagrywce i 22:25 i 2:2!

Tie-break należał do Rosji, która wygrała 15:9 i 3:2. Punkt w tej partii zdobył nawet libero - OBMOCHAEV , po pięknej obronie.

Muserski jak dla mnie był główna "przyczyną" tego zwycięztwa.

Zdobył  31 punktów, 1 z zagrywki, 28 w ataku!, miał 10 obron.

Szczerze mówiąc kibiocowałam chyba po raz pierwszy w swoim życiu Rosji.

MVP:MURILO ENDRES

Najlepszy punktujący: Maxim Mikhaylov (Rosja)

Najlepszy atakujący: Maxim Mikhaylov (Rosja)

Najlepszy blokujący: Max Gunthor (Niemcy)

Najlepszy przyjmujący: Krzysztof Ignaczak

Najlepszy zagrywający: Cristian Savani (Włochy)

Najlepszy rozgrywający: Georgi Bratoev (Bułgaria)

Najlepszy broniący: Teodor Salparov (Bułgaria)

Najlepszy libero: Marcus Steuerwald (Niemcy)

piątek, 10 sierpnia 2012 17:58

W pierwszym półfinale Rosja pokoanała z problemami  Bułgarię 3:1, w czwartym secie bylo blisko  nawet wygrania przez nich seta. Bardzo fajna gra Bułgarów.

czwartek, 09 sierpnia 2012 20:23

I się zaczęło. Krytyka , oskarżenia i sama nie wiem co jeszcze które spadają na naszych siatkarzy. Postanowiłam sobie, że nie bd czytać opinii dziennikarzy, ale ciekawość zwyciężyła.

Przeczytałam 2 wypowiedzi  w dodatku osób, które same piszą w nich, że się na siatkówce nie znają. Więc pojawia się tu od razu 1-sze pytanie: Jak się nie znają, to po co piszą?

Powiem tyle przesadzają i nie do końca mają rację. Pan Przemysław Rudzki , autor pierwszego z tekstów oskarża kibiców :

„Wytworzyła się wokół nich grupa kibiców tak zaślepionych, tak bardzo mających wynik za rzecz drugorzędną, że właściwie mogliby przegrywać wszystko. A że jednak ostatnio parę rzeczy wygrali, to po klęsce na igrzyskach nie wolno ich krytykować.”

Uwielbiam siatkówkę i  zawsze wierzyłam w naszych. Wprawdzie oglądałam tylko dwa  mecze na tych IO : ten pierwszy z Włochami i ostatni w grupie – z Australią. (Bo niestety nie mogłam, czego niezmiernie żałowałam.) Nie miałam więc realnej wiedzy na temat dyspozycji naszych siatkarzy. Czułam pewną niepewność odnośnie meczu ćwierćfinałowego z Rosją. Wierzyłam mimo to. Do ostatniej piłki. Czy to oznacza to co sugeruje pan Przemysław w wyżej przytoczonym cytacie? Czuję się lekko zirytowana i nawet powiedziałabym, że obrażona.

Racja, nasi nie pokazali za dużo dobrego i tego co wszyscy oczekiwali, ale to też są ludzie a siatkówka to sport jak każdy inny. Po przegranej np. Agnieszki Radwańskiej w I rundzie nikt tak otwarcie i bezczelnie jej nie krytykował. Szczególnie nie znając się na siatkówce. A komentatorzy TVP, szczególnie pani Chylewska, której wypowiedzi nie bd komentować, bo szkoda słów,

Sami siatkarze i trener w swoich wypowiedziach potwierdzają, że wiedzę co się stało i powinni zagrać lepiej. „Zawalili” ten turniej, ale nie jest to koniec świata, za 4 lata kolejne IO, a po drodze mnóstwo innych ważnych wydarzeń i to w naszym kraju ( mam tu na myśli ME i MŚ i to tylko patrząc na męską reprezentację).

Zaczęłam się zastanawiać co czują sami siatkarze i myślę, że sami spodziewali się czegoś lepszego i są żli sami na siebie. Szkoda mi ich i duchem jestem z nimi i ich wspieram całym sercem.

I to wgl mnie jest prawdziwy kibic: Wierny zawsze i wszędzie  !

Nieskładny i nie końca z wszystkimi moimi myślami ten tekst, ale jakoś nie potrafię ogarnąć wszystkich aspektów tej sprawy.

Pozdrawiam wszystkich kibiców. Tych prawdziwych.